Friday, January 15, 2021
Home > Shëndetsi > Ky ilaç i thjeshtë shëron hemorroidet për vetëm 20 minuta!

Ky ilaç i thjeshtë shëron hemorroidet për vetëm 20 minuta!

Nuk ka njeri që nuk është i prekur nga hemorroidet. Jeta sedentare dhe qëndrimi ulur i nxisin ato.

E mbi te gjitha zhvillohen në një zonë ku nuk është e fort rehatshme siç është anusi. Hemorroidet ndodhin kur venat rreth anusit shtohen në një pikë aq kritike saqë dhimbja që shkakton në këtë zonë është e padurueshme.

Për këtë problem ka metoda dhe teknika për ta kuruar, por në këtë artikull ne do t’ju tregojmë më të efektshmen nga të gjitha. Me këtë recetë ju mund të shëroni hemorroidet tuaja shpejt dhe lehtë, në vetëm 20 minuta !

Përbërësit:

250 ml vaj ulliri

10 gram pluhur kamomili

petalet e 2 trëndafilave

20 gram mjaltë

20 gram lanolin (lloj kremi i ngurtë me natyrë vajore)

Përgatitja

Vendosini të gjithë përbërësit në një tenxhere dhe i lini të ziejnë për 20 minuta. Pas kësaj i hiqni nga nxehtësia dhe i lini të ftohen.

Merrni një garzë dhe vendosni brenda masën e përgatitur. Futeni në frigorifer derisa të ngurtësohet.

E vendosni në zonën e prekur dhe në pak minuta, do të ndieni një lehtësim të menjëhershëm. Vazhdojeni këtë trajtim çdo ditë për ta shëruar tërësisht zonën e prekur nga dhimbjet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: