Tuesday, January 19, 2021
Home > Uncategorized > Ilaç natyral kundër kollës së vazhdueshme

Ilaç natyral kundër kollës së vazhdueshme

Ky ilaç natyral është një nga mjetet më efektive kur është fjala për bronkit, pezmatim i fytit dhe kollë të fortë në të rriturit po ashtu edhe tek fëmijët.

Për të trajtuar një kollë të vazhdueshme, keni nevojë për produktet e mëposhtme:

* Një lugë gjelle vaj ulliri
* Një lugë gjelle mjaltë
* Të verdhën e vezës
* 1/4 lugë çaji sode buke
* 250 mililitra qumësht

Përgatitja e këtij ilaçi natyror fillon: qumështi të ngrofët në nxehtësi të ulët. Pasi të jetë ngrofët qumështi, e vendosni mënjanë për tu ftohur. Në qumësht, shtoni vajin e ullirit, mjaltin, të verdhën e vezes dhe sodën e bukës. Përzieni mirë.

Konsumohet në mbrëmje para gjumit, duhet konsumuar minimal pesë ditë.

/Përkthim:shendeti.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: