Friday, March 5, 2021
Home > Uncategorized > Truffles Ose bonbone me çokollate

Truffles Ose bonbone me çokollate

Truffles Ose bonbone me çokollate.
250gr çokollate
Gjysem gote pana/heavy cream
Vanilje
Copeza cokollate ose kakao
Vendosim panen te ngrohet ne nje tenxhere, e largojme nga zjarri pastaj e shtojme cokollaten dhe vaniljen. I perziejme mire deri sa te shkrihet cokollata dhe te behet mase e njetrajtshme. E vendosim ne frigorifer per 2-3 ore pastaj me luge marrim nje pjese dhe e bejme rrumbullak me duar dhe e rrotullojme ne takin ju kemi hedhur copezat e cokollates (ose kakao apo lajthi te grire imet) e vendosim ne nje pjate te madhe dhe pasi mbarojme me te gjitha I mbajme ne frigorifer. Varet nga madhesia po mua me kete mase me dolen 23 cope.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: