Tuesday, January 19, 2021
Home > Uncategorized > Llazanjë e shpejte

Llazanjë e shpejte

Llazanjë e shpejte
500 gr mish te grire
Karrote 2
Qepe 1
Pak hudher
Vere
Parmasan
Mocarela
Pete Lazanje!
Pure domate!
Marrim mishin e fergojme sa mos jete ngjyre roze e heqim nga tigani ! Pastaj ne tigan shtojme qepet karroten e grire hudher piper ( kush ka qef spec te djegest) edhe nje filxhan vere (me deshire) shtojme edhe mishin e grire! Pastaj shtojme puren e domateve! Marrim lazaenjet i leme ne uje te ngrohte 7-10 min! Shtrojme nje pete e lyejm me salce bashamel shtojme nje pete tjeter ne forme kryqi(+) hedhim ne mes pak nga perberja me mish te grire e lyem me bashamel edhe shtojme pak paramazan siper e palosim dhe e lyejme serish me beshamel dhe mozarela. E vendosim ne tepsi. Veprojme njelloj me petet e tjera. Ne fund tepsine e vendosim ne furre me temp 180*c per 20 min.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: