Tuesday, January 19, 2021
Home > Uncategorized > Kjo pije largon helmet nga trupi juaj

Kjo pije largon helmet nga trupi juaj

Kjo smooothie është hija e mrekullueshme e së gjelbërtës. Është gjithashtu mënyra më e freskët dhe më e shpejtë për të ngrënë frutat – në formën e një NutriBlast të pasur me antioksidantë!

Mos harroni fjalën e vjetër “Një frut në ditë e mban mjekun larg”.
Të mbushura me antioksidantë, flavonoide dhe fibra diete, avokadot janë të pazëvendësueshme kur bëhet fjalë për parandalimin e sëmundjeve të zemrës, diabetit dhe shëndoshjes.

Mjalti ulë nivelin e vigjilencës duke ju dhënë një gjendje qetësie, ndërsa çaji është një element kryesor që ju vë në gjumë duke qetësuar mendjen dhe organet.

Ndani pak minuta nga përditshmëria juaj për të bërë ketë smoothie dhe shikoni se çfarë ndryshimesh do të filloni t’i ndjeni!

Përbërësit:

∙ 1 avokado
∙ 1 gotë çaj kamomil
∙ 1 gotë jogurt
∙ Pak mjaltë
∙ ca copëza akulli

Udhëzimet:

Shtoni se pari në gotën e Nutribullet copëzat e akullit, pastaj avokadon e prerë në pjesë të vogla, gotën e çajit, jogurtin dhe në fund sasinë e mjaltit. Pasi vendosen të gjithë përbërësit në Nutribullet, për pak sekonda do të arrini smoothien e dëshiruar.

Ju do ndjeheni më lehtë dhe plot energji. Dhe shija është e mahnitshme! /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: