Friday, March 5, 2021
Home > Uncategorized > Pija e shijshme që lufton celulitin!

Pija e shijshme që lufton celulitin!

Ju duhet ta provoni këtë pije të shijshme e cila funksionon shpejt dhe redukton dukjen e celulitit.

Përbërësit:

Ujë
Spinaq
1/2 Portokalle
1/2 banane
4-5 feta ananas
Kanellë

Përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit në mikser dhe përziejini derisa të merrni një përbërje fluide të trashë.

Kombinimi i këtyre ingrendientëve është perfekt për të luftuar celulitn sepse:

Spinaqi është një burim i mirë hekuri dhe fibrash; përmirëson tretjen dhe ndihmon në eleminimin e substancave të dëmshme nga trupi.

Portokallet janë të pasura me vitamin C, ujë, fibra dhe antioksidantë të cilët ndihmojnë në rregullimin e gjendjes së lëkurës dhe shkëlqimin e saj.

Ananasi ndihmon në eleminimin e ujit të tepërt nga organizmi dhe është i pasur me antioksidantë të cilët e bëjnë lëkurën të jetë më e shëndetshme dhe e tendosur.

Bananet janë të pasura me kalium, vitaminë B6, fibra, vitaminë C dhe magnez, përbërës që gjithashtu ndihmojnë në eleminimin e ujit të tepërt nga organizmi.

Kanella ndihmon në qarkullimin e gjakut dhe të gjithë e dimë që celuliti ndodh për shkak të problemeve me qarkullimin.

Uji është shumë i rëndësishëm kur bëhet fjalë për celulitin sepse eleminon toksinat dhe lëngjet e tepërta në organizëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: