Home > 2017 > November

Llazanjë e shpejte

Llazanjë e shpejte 500 gr mish te grire Karrote 2 Qepe 1 Pak hudher Vere Parmasan Mocarela Pete Lazanje! Pure domate! Marrim mishin e fergojme sa mos jete ngjyre roze e heqim nga tigani ! Pastaj ne tigan shtojme qepet karroten e grire hudher piper ( kush ka qef spec te djegest) edhe nje filxhan vere (me deshire) shtojme edhe

Read More

Truffles Ose bonbone me çokollate

Truffles Ose bonbone me çokollate. 250gr çokollate Gjysem gote pana/heavy cream Vanilje Copeza cokollate ose kakao Vendosim panen te ngrohet ne nje tenxhere, e largojme nga zjarri pastaj e shtojme cokollaten dhe vaniljen. I perziejme mire deri sa te shkrihet cokollata dhe te behet mase e njetrajtshme. E vendosim ne frigorifer per 2-3 ore pastaj

Read More

Efektet shëndetësore të kungullit

Përderisa jemi mësuar ta shohim kungullin në supë apo në pite, duhet të kemi parasysh se kungulli sjell shumë përfitime shëndetësore. Ai përmban gjithsej 19 vitamina dhe minerale, ndërsa mund të konsumohet në shumë mënyra të ndryshme, transmeton Telegrafi. Tiffanny DeWitt, nutricioniste e njohur, ka treguar për disa nga përfitimet më të

Read More

Si ta arrijmë lumturinë ..!!

Si ta arrijmë lumturinë ..!!==================== Shum njerëz e kërkojnë lumturinë në forma të ndryshme apo vende të ndryshme duke mos e ditur se ajo gjendet pikërisht në brendin e tyre,duke mos ditur ta aktivizojnë atë si duhet ata në vend të prodhimit të mirësisë lëkunden dhe rrënojn atë që kërkohet vite

Read More